فروشگاه اینترنتی 1000 سرا
دسته بندی ها
  سبد خرید
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  انواع پارچه شال و روسری

   

  انواع پارچه شال و روسری و جنس پارچه‌ای که در تولید آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از فاکتور های مهمی می‌باشد که می‌تواند کیفیت شال و روسری را تحت تاثیر خودش قرار دهد. یکی از نکات مهمی که شما حتما باید هنگام خرید شال و روسری به آن دقت و توجه داشته باشید تا بتوانید با خیالی آسوده به خرید شال و روسری بپردازید، این است که به جنس پارچه‌ای که برای تولید این شال و روسری‌ ها استفاده شده‌است دقت کنید. علاوه بر این، شما هنگام انتخاب جنس باید به فصلی که در آن هستید نیز توجه نمایید؛ برای مثال شما باید از جنس ‌های حریر و ابریشم در فصل‌ های گرم سال، و جنس ‌های پشمی و کاموایی در فصل ‌های سرد سال استفاده کنید. علاوه ‌بر این موارد، محلی که شما می‌خواهید در آن از روسری و یا شال نیز استفاده کنید تاثیر بسیار زیاد و اهمیت غیر قابل‌ انکاری هنگام انتخاب شال و روسری دارد. پس شما باید هنگام انتخاب شال و روسری به انواع پارچه شال و روسری دقت و توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین آن را برای خود انتخاب کنید. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در رابطه با انواع پارچه ‌هایی که برای تولید شال و روسری استفاده می‌شوند اطلاعات کسب کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید، زیرا ما قصد داریم در ادامه پارچه ‌های مختلفی که در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند را برای شما نام ببریم. البته توجه به این نکته نیز مهم می‌باشد که هر چقدر پارچه استفاده‌ شده مرغوب‌تر باشد، قیمتی که شما باید برای خرید و تهیه شال و روسری بپردازید بیشتر است که این ‌موضوع کاملا منطقی می‌باشد.

   

   

  بررسی انواع پارچه شال و روسری

   

   

  جنس پارچه نخی

   

  در رابطه با بررسی انواع پارچه شال و روسری در مرحله اول قصد داریم برای شما در رابطه با پارچه نخی صحبت کنیم. الیاف نخی که برای تولید شال و روسری نخی استفاده می‌شود معمولاً بسیار نازک می‌باشد و حالت پنبه‌ای دارد. این ‌گونه پارچه ‌ها معمولاً برای فصول گرم سال بسیار مفید و کاربردی هستند و شما می‌توانید از آن ‌ها در اواخر فصل بهار و فصل تابستان استفاده کنید. توجه نمایید که این روسری ‌ها معمولاً دارای طرح‌ های شلوغ و رنگی بندی های شادی هستند تا با روحیات فصل تابستان هماهنگ باشند. توجه نمایید که این پوشش ‌ها معمولاً جنس بسیار سبک و آزادی دارند و در هوای گرم می‌توانند باعث گردش هوا شوند و اجازه ندهند که هوای گرم شما را زیاد اذیت کند. این جنس پوشش ها ممکن است که در برخی موارد دچار چروک‌ های زیادی شوند، به‌ همین دلیل اگر شما نمی‌خواهید که آن‌ ها را اتو کنید، باید حتما آن‌ ها را بعد از شست‌ و شو آویزان کنید تا از چروک شدن آن‌ ها جلوگیری کنید و بتوانید بدون هیچ ‌گونه مشکلی از آن ها استفاده کنید.

   

   

  جنس پارچه ابریشم

   

  یکی دیگر از انواع پارچه شال و روسری که جزو بهترین پارچه برای تولید شال و روسری شناخته می‌شود ابریشم می‌باشد. این پارچه ‌ها، پارچه‌ های لختی هستند که در عین لختی بسیار سبک نیز می‌باشند. توجه نمایید جنس پارچه ابریشم جنسی بسیار شیک و رسمی می‌باشد که شما می‌توانید در مجالس مختلف از استفاده کردن از آن لذت ببرید و استایل خودتان را به‌ صورت کاملاً شیک به نمایش بگذارید.‌ معمولاً برای استفاده ‌های روزمره، شال و روسری ابریشم در فصل بهار مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما توجه نمایید که در فصول سرد سال مثلاً پاییز نیز شما می‌توانید از این نوع جنس برای روسری خودتان استفاده کنید. توجه نمایید که این الیاف به دلیل این ‌که طبیعی می‌باشد و از پروتئین ساخته ‌شده است، با بدن ما انسان ‌ها سازگاری بالایی دارد و به‌ سرعت عرق سر شما را جذب می‌کند و اجازه نمی‌دهد که شما اذیت شوید. در کنار توجه به این موارد، انواع پارچه شال و روسری از جنس ابریشم معمولاً قیمت نسبتاً بالایی دارد و شما باید برای تهیه شال و روسری در این جنس هزینه زیادی را به نسبت سایر پارچه‌ ها بپردازید. این روسری‌ ها با انواع مختلف لباس ‌ها از جمله لباس‌ های چرم و کار شده به ‌راحتی قابل ست کردن می‌باشند و برای استفاده در مجالس رسمی گزینه‌ای بسیار مناسب هستند‌‌.

   

   

  جنی پارچه‌ پشمی 

   

  یکی دیگر از انواع پارچه شال و روسری پارچه پشمی می‌باشد. همان ‌طور که از نامش پیداست این پارچه ‌ها معمولاً در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرند و در این فصول مناسب می‌باشند. این نوع پارچه ها به نسبت سایر پارچه ‌هایی که ما پیشتر آن‌ ها را برای شما نام بردیم ضخامت نسبتاً بیشتری دارند و در فصل زمستان می‌توانند سر و گردن شما را گرم نگه دارند و از نفوذ سرما جلوگیری کنند. توجه نمایید که در فصل زمستان استفاده از شال و روسری پشمی می‌تواند استایل شما شیک‌تر نشان دهد و می‌تواند همچنین سر، پیشانی، و گردن شما را نیز از سرما محافظت کند. توجه نمایید که این نوع پارچه به نسبت انواع پارچه شال و روسری در جنس‌ های دیگر به ‌ندرت چروک می‌شود و شما می‌توانید بدون هیچ‌ گونه دغدغه‌ای آن‌ ها را چند بار بشویید و از آن ‌ها استفاده کنید. توجه نمایید که سعی کنید تا جایی ‌که می‌شود این پارچه‌ ها را اتو نکنید زیرا الیاف پنبه‌ای در مقابل گرمای شدید از بین می‌رود و همین موضوع می‌تواند باعث شود که عمر شال و روسری شما پائین‌ تر بیاید. اگر مجبور شدید که آن‌ ها را اتو کنید، سعی کنید که از حرارت غیرمستقیم استفاده کنید.

   

  جنس پارچه ساتن 

   

  یکی دیگر از انواع پارچه شال و روسری پارچه ساتن می‌باشد که جنس براق و ضخیم دارد. توجه نمایید که این پارچه ‌ها معمولاً شبیه ابریشم می‌باشند اما جنس ضخیم‌تری دارند. این روسری‌ ها معمولاً به نسبت سایر جنس‌ ها بیشتر روی سَر، سُر می‌خورند اما با لباس‌ های مجلسی راحت‌تر ست می‌شوند. به ‌هر حال بهتر است که شما از این جنس روسری تنها در جشن‌ ها و مراسم رسمی استفاده کنید.

   

  نظر خود را وارد نمایید